Moderní technologie

 • Neustále se snažíme jít s dobou a používat moderní postupy a materiály, abychom Vám mohli poskytnout to nejlepší, co je dostupné. Při vyšetřeních a většině ošetření používáme standardně lupové brýle, které umožní mnohem větší přesnost při práci.

Prevence

 • Klademe velký důraz na prevenci. Nedílnou součástí preventivních prohlídek jsou RTG snímky, abychom zachytili kazy v mezizubních prostorech, pod plombami, kde ujdou kontrole prostým okem. Tyto tzv. bite-wingové snímky zhotovujeme cca 1x ročně. Používáme digitální RTG snímky, které mají mnohem menší radiační zátěž pro pacienta.
 • 1x za 2 roky také zhotovujeme panoramatický snímek čelistí k odhalení patologických procesů v kostech, čelistních dutinách a pro kontrolu kořenů zubů, zubů moudrosti atd. Tento snímek zhotovujeme cca od 6 let věku, kdy se s jeho pomocí kontrolují založené stálé zuby.

Záchovná stomatologie

 • Zubní kaz je jedno z nejčastějších onemocnění vůbec. Nabízíme jak výplně amalgámové, tak fotokompozitní, které díky svým vlastnostem a barevným odstínům jsou schopné napodobit barvu zubu tak, že jsou prakticky nerozeznatelné od vlastního zubu. V současnosti se zhotovují fotokompozitní výplně takřka bez výjimky a je trend od amalgámu již upouštět.
 • U dětí používáme především výplně ze skloionomerního materiálu, který díky přítomnosti fluoridových iontů působí preventivně.
 • Komplikovaný zubní kaz, který už způsobil zánět zubní dřeně, případně tkání okolo zubu, řešíme pomocí strojového ošetření kořenových kanálků a dále trojrozměrného zaplnění kořenového systému teplou gutaperčou.

Dentální hygiena a parodontologie

 • Nabízíme možnost absolvovat dentální hygienu včetně odstranění pigmentací pískováním (AirFlow) a fluoridace.
 • Nabízíme bělení zubů systémem Pure Whitening. Po domluvě s hygienistkou nebo lékařem je možný i jiný systém.
 • Nabízíme rovněž základní léčbu parodontitid, odstranění zubního kamene nad i pod dásní, dlahování zubů. Složitější případy odesíláme ke specialistovi parodontologie.

Protetická stomatologie

 • Při poškození korunky, ztrátě zubů atd. nemusíte mít strach, váš problém umíme vyřešit a úsměv vám vrátíme. Zhotovujeme korunky a můstky převážně z celokeramiky, keramické fasety, snímatelné náhrady. Spolupracujeme s kvalitními laboratořemi, aby výsledek byl co nejlepší a náhrada přesně seděla.

Bezbolestnost

 • U výkonů používáme běžně lokální anestezii. Pryč jsou doby, kdy jste zatínali prsty do křesla, přesvědčíme vás, že ošetření u zubaře bolet nemusí. Používáme i anestezii sliznice potřením anestetickým gelem před vpichem, aby byl váš komfort maximální.

Ošetření dětí

První návštěva stomatologa by se měla uskutečnit ideálně s prvním prořezaným zoubkem, nejpozději však do 1 roku věku dítěte. Poté každého půl roku. Dítě si tak odmala zvykne na prostředí stomatologické ordinace, ví, co se tam děje, že se nemusí bát. Nedostane se tak do situace, kdy poprvé navštíví zubaře až s bolestí, obvykle na zubní pohotovosti a rázem má velmi špatný zážitek na celý život, jehož následky se pak řeší velmi obtížně.

Ošetření dětí je velmi specifické, vyžaduje mnohem více času než ošetření dospělých, ale když se povede s dítětem navázat dobrý vztah a vybudovat v něm důvěru, je to ta nejlepší odměna. Snažíme se k dětem přistupovat mile a partnersky, komunikujeme pomocí plyšových zvířátek, na kterých si ukazujeme, co se bude dělat a jak. V první návštěvě dětem nebudeme provádět žádný výkon. Malé děti sedí na křesle s rodičem, starší již samy, ale rodič je v ordinaci během ošetření přítomen. Nepoužíváme slova jako píchat, injekce, vrtat, trhat. Zoubky počítáme, uspíme kouzelnou vodičkou s mravenečky, sprchujeme, fénujeme, dáváme hvězdičky, nemocný zoubek vyndáváme z pusinky a předáváme zoubkové víle. Samozřejmostí jsou drobné odměny za statečnost.